wibako

Oświetlenie w opryskiwaczu

Wszystkie inne "wiejskie" maszyny.

Oświetlenie w opryskiwaczu

Postprzez BKK » 16 Kwi 2023 16:32

Pytań kilka do używających i mających wiedzę w używaniu opryskiwaczy i ich oświetleniu roboczym.
1. Co lepiej się spisuje - pojedyncze reflektory/projektory oświetlające całe ramię, czy indywidualne oświetlenie każdej dyszy?
2. Jaki kolor podświetlenia? Bo są standardowe białe, ale też niebieskie, a nawet wpadające w ultrafiolet - UV? A widziałem też np czerwone.
3. Czy możecie polecić jakiś system, który cenowo nie wyrwie z butów?

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Reklama

simmet

Re: Oświetlenie w opryskiwaczu

Postprzez dawidg2 » 18 Kwi 2023 15:39

Najtańsza opcja to dwa halogeny, oświetlenie punktowe wyjdzie drogo
https://zemot.com.pl/pl/p/Lampy-do-opry ... -2644/1442 + przewód robocizna.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Oświetlenie w opryskiwaczu

Postprzez rudesmen » 18 Kwi 2023 20:23

Dopiero co w zeszłym tygodniu dziwiłem się co to za dziwne niebieskie oświetlenie widziałam na jakiejś maszynie rolniczej i jak się teraz domyślam pewnie był to opryskiwacz :D
W jakim celu oświetla się każdą dyszę? Tak często zapychają się/uszkadzają się że trzeba mieć je pod ciągłą obserwacją?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2187
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Oświetlenie w opryskiwaczu

Postprzez BKK » 18 Kwi 2023 21:11

Dysze podświetla się, żeby było widać, czy poprawnie pracują, nie są zapchane, nie leją ciurkiem... Ja mam właśnie do oświetlenia opryskiwacz i szukam opcji. Bo można dać białe reflektory dalekosiężne, ale to nie jest najlepszy pomysł. Można dać niebieskie źródła skupionego światła. To już lepiej. Ponoć dają nawet źródła UV. Najlepsze byłoby podświetlenie indywidualne, ale to już się robią koszta. Dlatego czekam na opnie ludzi, którzy używają i jakie mają zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej