wibako

Wycena wykonania przyłączy wody

Moderator: peckiel

Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez PRI2013 » 25 Paź 2013 20:14

Witam :)

Dopiero co zacząłem pracę jako operator więc proszę o pomoc w wycenie prac jakie wykonałem/wykonam.
Jako, że jestem początkujący i nie kopie nie wiadomo jak szybkim tempem to nie liczyłem jakość dokładnie ile czasu dziennie pracowała koparka lecz tak mniej więcej ile powinienem za to wziąć.
Prace wykonałem za pomocą minikoparki Volvo ec25 w województwie mazowieckim.

1. Wykop pod 3 kręgi betonowe. Osadzenie ich za pomocą minikoparki i zasypanie z zagęszczeniem. Kręgi o średnicy +- 120 cm i wysokości każdego 50 cm . Czyli wymiary wykopu to +- 200/200/180 szerokość/długość/głębokość

2. Wykop wraz z zasypaniem pod 2 kręgi betonowe o średnicy 170 cm. Wymiary wykopu to 200/200/160
Również osadzenie ich w wykopie z zasypaniem i zagęszczeniem.

3. Wykop wraz z zasypaniem pod przyłącze wody od studni do domu. Długość wykopu to 40 m. Głębokość wykopu do max 150 cm., kopane łyżką 50 cm.

4. Wykop pod przyłącze wody od domu do ulicy gdzie jeszcze nie ma wodociągu. Długość 20 m. Głębokość 150 cm.
Kopane też łyżką 50 cm. bo póki co mam tylko taką i skarpówkę. Na trasie wykopu miałem dwie kolizje - jedna z bednarką jakieś 50 cm. od ogrodzenia i druga ok. 3-4 m. od ogrodzenia - kabel elektryczny od domu do skrzynki w ogrodzeniu + bednarka przy nim.
W tym wykopie panowały trudne warunki tzn. podchodziła duża ilość wody przez co obrywała się ziemia oraz były w/w kolizje więc się zeszło trochę.

Nie wiem czy ma to znaczenie ale ok 15 m. wykopu (ad. 2 i 3) był w wąskim miejscu przez co dłużej się zeszło z wykopaniem tego. Z lewej strony ogrodzenie betonowe, z drugiej schody do domu i dom.

To są prace, które wykonałem koparką i bardzo proszę o ich wycenę.

Teraz jeszcze bardzo proszę o wycenę robocizny lecz wraz z wykopaniem, zasypaniem, zagęszczeniem wykopu i uprzątnięciem terenu po swoich pracach Czyli zrobienie tych prac od A do Z.
Proszę nie uwzględniać kosztu materiałów.

A więc:

5. Wykucie dziury w studzience aby przełożyć rurę PE fi 40 oraz ułożenie 40 m. tej rury w wykopie. Przełożenie tej rury pod wejściem do domu (wybetonowane schody) przez wcześniej wystawione przez nas rury kanalizacyjne jako przepust pod schodami aż do kotłowni. Pozioma długość przepustu to +- 2,5 m. i w pionie z 1,5 m. do chudziaka.
Wykonanie tego przepustu z rur kanalizacyjnych proszę nie uwzględniać w wycenie. Chodzi mi jedynie o przełożenie rury.
Czyli można powiedzieć, że długość tego przyłącza to ok. 45 m.

6. Ułożenie 45 m. kabla do pompy od studzienki aż do domu w tym samym wykopie co przyłącze wody z studni. Ułożyliśmy rurę, przysypaliśmy, następnie ułożyliśmy kabel oraz folie ostrzegawczą 20 cm. nad kablem po czym zasypaliśmy cały wykop.

7. Przełożenie rury PE fi 50 przez taki sam przepust jak w ad.5 i ułożenie 20 m. tej rury aż za płot aby jak powstanie wodociąg to zrobić w niego już tylko wcinkę. W pomieszczeniu gdzie będzie wodomierz zostawiliśmy gołą rurę.

Troszkę się rozpisałem lecz liczę na Waszą pomoc :)
Ostatnio edytowany przez PRI2013, 25 Paź 2013 20:51, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez owczarekniemiec » 25 Paź 2013 20:43

PRI2013 napisał(a):To są prace, które wykonałem koparką i bardzo proszę o ich wycenę.


wykonałeś pracą a teraz chcesz JĄ dopiero wyceniać ? <LOL>
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez PRI2013 » 25 Paź 2013 20:54

Robimy klientowi całość instalacji wewnętrznych wod-kan i c.o w związku z czym chciał żeby zrobić mu i zewnętrzne roboty. Nie było potrzeby robić mu żadnych wycen bo tego nie wymagał. Liczy się z kosztami.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez PRI2013 » 25 Paź 2013 23:01

Poświęciłem trochę czasu i wyszło mi coś takiego:

Osadzenie 2 studni z wykopaniem,zasypaniem i zagęszczeniem - 1100 zł.

Ułożenie od studni do domu (przełożenie przez przepust pod ławą fundamentową) 40m. rury PE fi 40 z wykopaniem, zasypaniem i zagęszczeniem, ułożenie w tym wykopie kabla do pompy i foli - 2000 zł.

Ułożenie od ulicy do domu ( przełożenie j/w) 20m. rury PE fi 50 z wykopaniem, zasypaniem i zagęszczeniem. Ominięcie dwóch kolizji w wykopie. Cały dzień pracy 2 ludzi + operatora z koparką - 1100 zł.

Łącznie za robocizne wraz z kopaniem itp. ok. 4200 zł z czego 1800zł dla operatora.
Do tego dojdą koszty rury, kabla, foli i studzienek po stronie inwestora.

Cena ok czy zbyt wysoka ? Dla operatora ok czy zbyt dużo/zbyt mało ?
Prace trwały od środy i będą skończone jutro.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez Patryg1992 » 26 Paź 2013 13:18

dla operatora to chyba sporo za dużo 15 zł to max.
Wychodzi na to ze operator zarobi więcej niż ty :lol:
700 dla operatora za 5 dni po 8-10 to max to Ty kupiłes maszyne ty masz działalność ty się martwisz o robotę.
jak ktoś jest za leniwy/za głupi zęby prowadzić własna działalność to pracuje u kogoś/na kogos i na jego cele/marzenia

Są firmy w okolicy gdzie 2000 operator nie zobaczy na miecha a robi 6 dni w tygodniu a ty chcesz dać 1800 za 5 dni to nie ameryka :crazy:

Patryg1992
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 22 Paź 2009 16:14

Maszyna: Case 580 sle ride control joystick

Firma: Własna


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez PRI2013 » 26 Paź 2013 13:39

Operatorem i właścicielem koparki i firmy jestem ja :) ja kopałem itp. a pracownicy " zaprzyjaznionej" firmy wykonywali ułożenie rur, zagęszczenie itd. I dlatego muszę rozdzielić ile się należy dla nich czyli firmy "A" a ile dla mnie jako firmy "B"

wyliczyłem, że dla mnie 1800 a dla tamtej firmy ok 2400 zł. Będzie ok za wykonanie tych prac? Proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez PRI2013 » 30 Paź 2013 19:08

Będzie ktoś chętny pomóc ?

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez peckiel » 05 Lis 2013 18:21

Kolego na pewno ktoś pomoże tylko powinieneś wiedzieć, że specyfika naszej pracy nie pozwala często na forum posiedzieć. Poczekaj na odpowiedź kolegi Biedron. :D
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez PRI2013 » 05 Lis 2013 18:31

Wiem wiem :) Od kiedy pracuje na swojej maszynie ciężko z wolnym czasem. Zdarza się wrócić do domu po 12h...

Liczę na to, że kolega Biedron pomoże wycenić mi tą pracę i po rozliczeniu za tą pracę będę mógł kupić program do kosztorysowania :mrgreen:


Tochę uproszczę listę żeby było mniej do liczenia i jednak proszę o wycene całych prac bez podziału na koparkę i układanie rur tip. Interesuje mnie cena bez towaru - sama robocizna (wykop, zasypanie, ułożenie itd).
Prace wykonałem minikoparką volvo ec25

1.
- Osadzenie za pomocą minikoparki studni z 3 kręgów fi 1000 wraz z wykopem i zasypaniem. Wykop 180x180x180
- osadzenie włazu na tej studni(bez podmurowania do odpowiedniej wysokości względem terenu dla dekla)
- wykopanie (max 150cm, łyżka 50cm.), ułożenie 40 m rury PE fi 40. W tym samym wykopie ułożenie kabla zasilającego pompę z studni oraz folii ostrzegawczej. Zasypanie i zagęszczenie.
ok 8 m. tego wykopu było w bardzo wąskim miejscu z bardzo małym zakresem obrotu koparki przez co zeszło się trochę dłużej.
Ostatnie 5m przyłącza pod schodami w wcześniej przygotowanej rurze PVC (za ułożenie tej rury wcześniej pobrałem zapłatę)
Czyli długość rury z studni do domu to 45m z czego w wyopie 40m.
W kotłowni zostawiona goła rura bez wodomierza itp.

2. Przygotowanie rury do przyłącza wody, które będzie w przyszłości. Tzn:
- wykopanie (150cm gł, 50cm łyżka), ułożenie 20 m rury PE fi 50, przełożenie rury pod ogrodzeniem i zakopanie reszty kłębka w ziemi. W trasie 2 kolizje z kablem i uziemieniem. Do tego trudne warunki - dużo wody, zarywające się boki wykopu.
Rura również została przełożona pod schodami w rurze PCV (wcześniej przygotowana) i zostawiona bez wodomierza itp.
k 5 m. tego wykopu było w bardzo wąskim miejscu z bardzo małym zakresem obrotu koparki przez co zeszło się trochę dłużej.
To zlecenie zajeło 1 dzień pracy od 8:00 do ok 17:00

3.
- Wykopaniem i osadzenie za pomocą minikoparki 2 kręgów fi 1500 już bez zasypania itp.
- osadzenie włazu na tej studni (bez podmurowania do odpowiedniej wysokości dla dekla)


4.
- wykop pod szambo 10m3, zasypanie z zagęszczeniem.
- przyłącze od domu do szamba 10m. Sama rura bez studzienki Wykopanie i zasypanie.
- rozplantowanie pozostałej ziemi po terenie w około szamba. Ile jej zostało ciężko powiedzieć.

6.
- chcą jeszcze abym zrobił im szybkozłącze do szambiarki od szamba. Czyli dość płytki wykop, ułożenie tego przewodu i zamontowanie w fundamencie ogrodzenia ( wraz z wykuciem chyba). Ile wziąć z metra ?

Trochę tego jest ale liczę na Waszą pomoc :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez PRI2013 » 06 Lis 2013 20:12

Postanowiłem, że spróbuje sam to obliczyć za pomocą programu e-sykal. Wykupiłem jednodniowy dostęp i powolutku coś działam.

Pytania do Biedron - będę bardzo wdzięczny za pomoc.

1. Gdy chcę obliczyć cenę robocizny za ułożenie 40 metrów rury PE fi 40 w wykopie o gł. 150 cm i szerokości dna 50cm to robię to tak:
W nowym kosztorysie zaznaczam opcję W - czyli wykop. Po kliknięciu enterem wyskakuje mi tabelka. Wpisuje/zaznaczam:
rurociąg, wykop pionowy,
mechaniczne,
na odkład ( liczy mi wtedy cenę z zasypaniem i zagęszczeniem wykopu?),
kat gruntu 1-2
bez podsypki
d- średnica rury: 0,04 (fi 40)
H - gł wykopu 1,40
szerokość dna - łyżka 50tka ale wpiszę 0,40 bo powinnem kopać mniejszą ( czy tutaj 40cm. szer. dna to będzie 0,40?)
podsypka i obsypka 0,00

Po zatwierdzeniu 40 metrów koszt wyszedł mi 1403,50 czyli 35,09 za metr.
Bo licząc wykopanie, ułożenie, zasypanie z zagęszczeniem to wydaje mi się jednak troszkę mało...ale może mi się tylko wydaje :)

Czy zrobiłem to dobrze ?
Pozdrawiam

chyba jednak zle bo po kliknięciu w prawo wyszło mi rozszerzenie i jest tam i samochód ciężarowy itd.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez marcos-81 » 10 Lis 2013 09:10

Robota na 4 godziny plus jeden człowiek więc stawka jak najbardziej ok. Ale w realiach jak dostaniesz 25 zł z metra to będziesz bardzo zadowolony.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez PRI2013 » 10 Lis 2013 14:39

to wycenie to tak:

1.
- Osadzenie za pomocą minikoparki studni z 3 kręgów fi 1000 wraz z wykopem i zasypaniem. Wykop 180x180x180
- osadzenie włazu na tej studni(bez podmurowania do odpowiedniej wysokości względem terenu dla dekla)
- wykopanie (max 150cm, łyżka 50cm.), ułożenie 40 m rury PE fi 40. W tym samym wykopie ułożenie kabla zasilającego pompę z studni oraz folii ostrzegawczej. Zasypanie i zagęszczenie.
ok 8 m. tego wykopu było w bardzo wąskim miejscu z bardzo małym zakresem obrotu koparki przez co zeszło się trochę dłużej.
Ostatnie 5m przyłącza pod schodami w wcześniej przygotowanej rurze PVC (za ułożenie tej rury wcześniej pobrałem zapłatę)
Czyli długość rury z studni do domu to 45m z czego w wyopie 40m.
W kotłowni zostawiona goła rura bez wodomierza itp.


Z metra policzyłem 30 zł już z ułożeniem kabla i wprowadzeniem go do domu (wiercenie w ścianie zewnętrznej i wewnętrznych w domu w celu wprowadzenia go do kotłowni) czyli 1200zł
studnia 500zł.
Łącznie 1700 zł

2. Przygotowanie rury do przyłącza wody, które będzie w przyszłości. Tzn:
- wykopanie (150cm gł, 50cm łyżka), ułożenie 20 m rury PE fi 50, przełożenie rury pod ogrodzeniem i zakopanie reszty kłębka w ziemi. W trasie 2 kolizje z kablem i uziemieniem. Do tego trudne warunki - dużo wody, zarywające się boki wykopu.
Rura również została przełożona pod schodami w rurze PCV (wcześniej przygotowana) i zostawiona bez wodomierza itp.
k 5 m. tego wykopu było w bardzo wąskim miejscu z bardzo małym zakresem obrotu koparki przez co zeszło się trochę dłużej.
To zlecenie zajeło 1 dzień pracy od 8:00 do ok 17:00


Za to policzyłem 1000 zł. Woda, obrywanie się wykopu, kolizje z kablami i cały dzień pracy więc myślę, że będzie ok.

3.
- wykop pod szambo 10m3, zasypanie z zagęszczeniem.
- przyłącze od domu do szamba 10m. Sama rura bez studzienki Wykopanie i zasypanie.
- rozplantowanie pozostałej ziemi po terenie w około szamba. Ile jej zostało ciężko powiedzieć


1200zł.

Czyli łącznie za w/w prace 3900zł za samą robociznę. Koszt rur PE i kanalizacyjnej do szamba po stronie inwestora.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez marcos-81 » 11 Lis 2013 10:12

Powiem szczerze że jak za te kasę weźmiesz tą robotę to bardzo dobrze wyjdziesz, uwierz mi ludzi nie interesuje czy wykop się zarywa czy jest ciasno, z reguły za sam wykop pod wodę liczy się średnio 10 zł z metra. Jesteś początkujący z tego co widzę więc jak obyjesz się z kopaniem to wtedy będziesz wiedział co i ile jesteś w stanie zrobić .
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez medion » 16 Gru 2013 00:09

witam
fajne wyliczenia ale moim skromnym zdaniem stosowanie programu do liczenia stawek jest dobre jak będziesz miał Wujka w dużej firmie i zleci robotę
Jeżeli nie wiesz jak policzyć licz zawsze roboczo godzinę za maszynę wyjdzie mniej ale zawsze dla ciebie bezpiecznie.
jeżeli chcesz się bawić w wyceny układania rur PCV PE itd to najprostszy sposób -- zadzwoń do 5 firm 2 dużych i 3 małych zapytaj -----mam taką robotę do zlecenia i żeby ci wycenili każdy odcinek z osobna z maszyna i bez koparki.
wyciąg średnią za metr bieżący, weż poprawkę że ty jesteś świeży (-10-15%) wtedy będziesz konkurencyjny i masz szanse że się ludzie o tobie dowiedzą .


Pozdrawiam
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Re: Wycena wykonania przyłączy wody

Postprzez cespenar » 17 Gru 2013 22:33

weź poprawkę że ty jesteś świeży (-10-15%) wtedy będziesz konkurencyjny i masz szanse że się ludzie o tobie dowiedzą .
Pozdrawiam


Dzięki takiemu podejściu mam samobójców w gminie którzy śmigają kop-ład za takie pieniądze, że ja więcej biorę za mini.

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej