wibako

1504 '99 Silownik od wysięgu ramienia

1504 '99 Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez karaluch8 » 02 Kwi 2022 15:46

Witam. Atlas 1504 99r. Podczas prac wygiął się ten środkowy silownik od wydłużania ramienia. Laga się wykrzywiła obudowę zmasakrowało, silownik zlom. Kupiony drugi założony i problem tego typu że przy próbie wysunięcia silownika on zamiast się wysuwać to się chowa. Do tego nie ma sily. Na wolnych obrotach ledwo daje rady podnieść cale ramię. Silnika nie dusi po prostu trzyma się funkcje i mieli mieli , najpierw opadnie i dopiero coś probuje podnieść. Do tego jak się go rozłoży, i np chce się szalunek wyciagnac to chowa się. Gdzie szukać przyczyny, w silowniku czy bardziej Rozdzielacz? Na starym podobno tak nie było.

karaluch8
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 17 Wrz 2020 19:54

Maszyna: Hitachi ZAXiS 18.3

Firma: P.p.h.u W. K.


Reklama

simmet

Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez Atl » 02 Kwi 2022 16:09

Układ wyczyszczony z resztek poprzedniego siłownika? Pewnie nie.
Kawałki w sekcji rozdzielacza.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez karaluch8 » 02 Kwi 2022 16:14

Czyli pierwsze co od nitki do klebka. Rozdzielacz od tego silownika jest na środku czy pod schodami? Jakieś wskazówki co odkrecic? Coś z boku, z góry, jakiś suwak wyciagnac, zawor wykręcić?

karaluch8
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 17 Wrz 2020 19:54

Maszyna: Hitachi ZAXiS 18.3

Firma: P.p.h.u W. K.


Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez Atl » 03 Kwi 2022 11:24

Rozdzielacz na środku.
Cały do rozłożenia i czyszczenia.
Każdy suwak i zawór.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez karaluch8 » 09 Maj 2022 20:34

Tematu ciąg dalszy. Próbowałem się umówić z kolegą Atl, rozumiem brak czasu. Nie ma problemu.
Probuje działać na własną rękę więc liczę chociaz tutaj na jakąś poradę. :) sytuacja rozwinęła się tak że odkrecilem kopulke od opuszczania siłownika, nie ukrywam jakieś syfki wyleciały, wyciąglem suwak na nim nic nie zauważyłem, za porada jednego kolegi obróciłem go. Nic to nie zmieniło. Siłownik nadal przy aktywacji funkcji opada dopiero jak dam na maxa podnosi. Podczas pracy silownik się chowa i najbardziej widac jak pływa. Co zauważyłem, był moment że jak stala koparka było słychać jak olej sobie pyka w przewodzie, taki efekt że cofa się do rozdzielacza. I druga rzecz która zwróciła moja uwagę. By dostać się do suwaka musialem odkrecic kopulke obok, z tym że ona jest sterowana z tego co widzę elektrycznie. I przy skręcaniu jej musialem docisnąć kopulke by przyłapać srubki. Sprezyna odpychala. A przy suwaku z którym mam problem przylozylem kopulke i nie miałem problemu żeby przyłapać.Lekko odpychal. Czy zdarzało się żeby pękały sprężyny od suwaka? Bo z tego co patrzyłem to kopulka niczym się nie różni za bardzo od tej obok. Więc na logikę powinno tak samo mi odpychac. Mój tok myślenia sugeruje mi że jest pęknięta sprezyna od kopulki podnoszenia i gdy aktywuje funkcje cisnienie cofa mi suwak i dopiero jak dam funkcje na maxa cisnienie pchnie suwak tak żeby otworzyc rozdzielacz. Na wyjściu mam jeszcze jakiś zamek? Nie wiem co to jest dokładnie. Dzisiaj chwilę powalczyłem, wiadomo że jest to do weryfikacji, nie miałem na to więcej czasu, I czy ktoś się z tym spotkał?
https://zapodaj.net/b460392d4b24e.jpg.html
https://zapodaj.net/24df94efc641e.jpg.html

karaluch8
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 17 Wrz 2020 19:54

Maszyna: Hitachi ZAXiS 18.3

Firma: P.p.h.u W. K.


Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez dawidg2 » 09 Maj 2022 21:46

A chociaż sprawny ten siłownik założyłeś?


Sprężyna może pęknąć.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez karaluch8 » 09 Maj 2022 22:07

Silownik poszedl z uzywki. Wiadomo nie pewny. Od września 2021 roku tak jest i nic się nie pogorszyło ani nie poprawiło.

karaluch8
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 17 Wrz 2020 19:54

Maszyna: Hitachi ZAXiS 18.3

Firma: P.p.h.u W. K.


Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez dawidg2 » 09 Maj 2022 22:19

to nie można wykluczyć że 100% sprawny. Chyba że chodził do końca na maszynie w co wątpię.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez karaluch8 » 09 Maj 2022 22:33

No nie. Nie twierdzę że nie. Tylko jedyne co mnie skłania do tego że nie silownik, to to że ewidentnie jak leci na zgaszonym slychac i czuć takie pykanie na wężu jakby suwak nie trzymal. No cóż. A na zepsutym siłowniku też jest taki objaw że przy wciśnięciu funkcji wysowania do połowy leci na sam dół tak samo jak funkcji składania?

karaluch8
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 17 Wrz 2020 19:54

Maszyna: Hitachi ZAXiS 18.3

Firma: P.p.h.u W. K.


Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez dawidg2 » 09 Maj 2022 23:13

karaluch8 napisał(a):A na zepsutym siłowniku też jest taki objaw że przy wciśnięciu funkcji wysowania do połowy leci na sam dół tak samo jak funkcji składania?
nie.

zamień sprężyny w kopułkach.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez somaikoha » 20 Sie 2023 17:29

Witam. Atlas 1504 99r. Podczas prac wygiął się ten środkowy silownik od wydłużania ramienia. Laga się wykrzywiła obudowę zmasakrowało, silownik zlom. Kupiony drugi założony i problem tego typu że przy próbie wysunięcia silownika on zamiast się wysuwać to się chowa. Do tego nie ma sily. Na wolnych obrotach ledwo daje rady podnieść cale ramię. Silnika nie dusi po prostu trzyma się funkcje i mieli mieli , najpierw opadnie i dopiero coś probuje podnieść. Do tego jak się go rozłoży, i np chce się szalunek wyciagnac to chowa się. Gdzie szukać przyczyny, w silowniku czy bardziej Rozdzielacz? Na starym podobno tak nie było.

somaikoha


Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez Brandix » 20 Sie 2023 18:09

Całkiem możliwe, że gruz z uszkodzonego siłownika dostał się do sekcji rozdzielacza odpowiedzialnejza tą funkcję - może być to powodem np. przepuszczania zaworów liniowych i wtedy funkcja nie będzie działać prawidłowo - spadek ciśnienia na funkcji.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez Atl » 21 Sie 2023 10:27

Opiłki z uszkodzonego siłownika w rozdzielaczu.
Czeka CIe rozkładanie i czyszczenie sekcji. Pewnie kilka razy.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Silownik od wysięgu ramienia

Postprzez karaluch8 » 22 Sie 2023 17:58

Miałem to samo. Siłownik który był kupiony był totalnym złomem. Lezał na dworze woda, rdza w srodku nie było szczelnosci tłok/cylinder. Ja to u siebie sprawdziłem tak że węża od chowania siłownika zdjąłem i próbowałem podniesć. Siłownik stał a olej zapierdzielał. No to logicznie dla mnie było że olej zasuwa pomiędzy tłokiem a cylindrem i kółko się zamyka. Brak obciążenia na silniku, chowanie siłownika przy podnoszeniu szalunku itd. Koszta już się piętrzyły zawiezione do gościa, dorobił nowe tłoczysko z 2 złozył 1 sprawny i smiga.

karaluch8
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 17 Wrz 2020 19:54

Maszyna: Hitachi ZAXiS 18.3

Firma: P.p.h.u W. K.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej