wibako

4CX '06 Zapach płynu chłodzącego w obrębie pracy koparki

4CX '06 Zapach płynu chłodzącego w obrębie pracy koparki

Postprzez taktekker » 18 Mar 2023 14:00

Marka i model maszyny: jcb4cx
Rok produkcji: 2006
Numer seryjny: JCB4CX4WJ60975579

Od dłuższego czasu zauważyłem spadek poziomu płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym dolewam, ale nie mogę zdiagnozować wycieku, dlaczego tak się dzieje może ktoś mi pomaże. W pobliżu pracującej koparki czuć zapach płynu i już pomyślałem, że nie daj bóg uszczelka pod głowicą, ale temperatura na wskaźniku nie skacze nie rośnie. Pomóżcie

taktekker
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Mar 2023 13:31

Maszyna: JCB4CX 2006

Firma: URB Złocieniec


Reklama

simmet

Re: Zapach płynu chłodzącego w obrębie pracy koparki

Postprzez 8x8 » 19 Mar 2023 16:02

w przypadku pękniętego bloku, płyn może iść do cylindra i być spalany, a to sporo grubsza sprawa aniżeli uszczelka.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Zapach płynu chłodzącego w obrębie pracy koparki

Postprzez taktekker » 19 Mar 2023 17:30

Zgadzam się to też możliwe ale maszyna odpala od strzału nie traci na mocy temperatura nie skacze utrzymuje się na optymalnym poziomie cały czas, nie ma żadnych zawirowań - równa praca silnika.

taktekker
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Mar 2023 13:31

Maszyna: JCB4CX 2006

Firma: URB Złocieniec


Re: Zapach płynu chłodzącego w obrębie pracy koparki

Postprzez atdan » 21 Mar 2023 20:36

Szukaj malego wycieku na złączach węży, przy pompie wody, jak czuć zapach płynu to gdzieś jest wyciek i szybko odparowuje na ciepłym silniku, możesz też zrobic próbę ( są takie testy do kupienia ) w zbiorniczku czy nie dmucha do zbiorniczka. Kiedyś miałem tak w cat 432e - temperatura zawsze idealna a w zbiorniczku zawsze mało płynu, po dolaniu do odpowiedniego stanu zawsze wywalił przez nadmiar i dalej trzymał odpowiednią temperaturę.
Szukaj na odpalonym ale zimnym silniku

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


Re: Zapach płynu chłodzącego w obrębie pracy koparki

Postprzez taktekker » 21 Mar 2023 21:44

OK Będę szukał jestem takiego samego zdania że trzeba zacząć od węzy i pompy jeszcze jedna rzecz zauważyłem że po dolaniu płynu po przepracowaniu 20 godzin ubywa płynu około 1 litr max 1,5 staje poniżej dolnej kreski minimalnego poziomu w zbiorniku wyrównawczym i wtedy mniej więcej się utrzymuje ale nie spada w takim tempie jak po uzupełnieniu do poziomu max.

taktekker
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Mar 2023 13:31

Maszyna: JCB4CX 2006

Firma: URB Złocieniec


Re: Zapach płynu chłodzącego w obrębie pracy koparki

Postprzez Doktor jcb » 22 Mar 2023 07:38

Obejrzyj zbiorniczek na szwie koło miejsca mocowania. Te zbiorniczki próchnieją bardzo bardzo często

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Zapach płynu chłodzącego w obrębie pracy koparki

Postprzez atdan » 22 Mar 2023 07:42

Zrób ten test w zbiorniczku - jeżeli jest tak jak napisałeś to jest prawdopodobne, że CO2 będzie w układzie chłodzenia

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej